www.enamasszazs.freewb.hu

PROFESSZIONÁLIS MASSZÁZS

 

MASSZÁZSRÓL:

Érintés és masszázs

Az érintés a kommunikáció legtermészetesebb és legösztönösebb formája.
Ha megsérülünk, reflexszerűen tapogatni, dörzsölgetni kezdjük a fájós területet.Az érintés többet árul el, mint a szavak; vigasztalja és megnyugtatja testünket, és háborgó lelkünket.
Mi a masszázs?

A masszázs olyan holisztikus terápia, mely érintésen keresztül teremti meg a test és a lélek egyensúlyát.Az izomszövetekben feszültség és méreganyagok gyülemlenek fel, melyek feloldása lehetővé teszi, hogy tesünk ellazuljon,és hatékonyan működjön. A masszázs a gyakorolt nyomás sorrendjétől függően lehet pihentető vagy élénkítő. Nemcsak az izmok feszültségét szünteti meg, hanem az elmét is lazítja.

Hogyan működik a masszázs?

A masszázs célja az izomfeszültség oldása. Az izmok méreganyagot termelnek, az úgynevezett tejsavat, amely merevvé, feszessé teszi, valamint lelassítja a sejtműködést.Ez az anyag hatással van az anyagcsere sebességére, azaz arra, hogy a sejtek milyen gyorsan képesek feldolgozni a zsírokat, az energiát, az oxigént, és a szén-dioxidot. A masszázs az izmok hatékonyabb működése érdekében lebontja a felhalmozódott tejsavat, amely a véráramba oldódik, majd a vizelettel távozik. Mivel a méreganyagok a véráramba ürülnek, nagyon fontos, hogy sok vizet fogyasszunk. Ez nemcsak a mérgeket mossa ki a szervezetünkből, hanem abban is segít, hogy testünk mihamarabb újra elérje az optimális egészségi állapotot.
Anatómia

Ahhoz, hogy egy masszázs jó legyen, fontos alapszinten ismerni az izmokat és a működésüket.Tudni kell, hogy a főbb izmok hol helyezkednek el, és masszázs közben milyen reakciók zajlanak a bőr felszíne alatt.
Ezenkívül ha valakinek valamilyen sérülése van, tudni kell, hogy a beteg terület hol található, és hogy nem jelent-e  ellenjavallatot.
A masszázs hatásai
A masszázs egyaránrt hat ránk pszihológiai és fiziológiai szinten.
Pszihológiai hatása, hogy megnyugtatja elménket és testünket, enyhíti a stresszt, miközben fokozza  a pozitív, kellemes közérzetet.
Fiziológiai értelemben közvetett vagy közvetlen hatást gyakorol szervezetünk egészére.
-A masszázs legnyilvánvalóbb hatása bőrünkön mutatkozik meg.

-A masszázs többféle jótékony hatást fejt ki az izomrendszerre, javítja a vérkeringést, segíti a vér áramlását az egész testben.

-Pozitív hatása van  a légző szervrendszerre, amikor relaxálunk, a légzésünk könnyebb és mélyebb, így nagyobb mennyiségben veszünk fel oxigént és adunk le szén-dioxidot.

-Jótékonyan befolyásolja a vizeletkiválasztást is, mivel fokozza a salakanyag kiürülését, aktivizálja a veséket és csökkenti a folyadékvisszatartást.

-Az idegrendszerre gyakorolt hatás a masszázs tipusától függ:

Az élénkítő masszázs stimulálja az idegrendszert, csökkenti a fáradságot és a letargiát.

A relaxációs masszázs nyugtatja az idegeket, segíti a feszült, stresszes szervezet ellazulását.

A csontrendszerre kifejtett hatás közvetett. Mivel masszázs után az izmok ellazultak, a csontokra és az izületekre nem hárul szükségtelen terhelés.

-A masszázs jó eredménnyel alkalmazható emésztő szervrendszeri problémáknál, mivel segíti a vérkeringést, a tápanyagok gyorsabban jutnak el a sejtekhez.
Ellenjavallatok

Bizonyos esetekben azonban óvatosnak kell lennünk,  vagy kifejezetten kerülnünk kell a masszázst(fertőző betegségek, daganatos megbetegedés, érrendszeri problémák, sérült végtagok... )Amennyiben kétségeink merülnek fel, forduljunk szakorvoshoz.

 

Asztali nézet